Agent de vanzari

Full time Oradea Active Job Consulting

Candidatul ideal:

–          Experiență de minim 2 ani într-un post de agent vânzări în materiale de construcții sau complementare constituie un avantaj;

–          Existența unui portofoliu de clienți activi;

–          Cunoștiinte de limba italiană;

–          Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții, atenție distributivă, capacitate rapidă de decizie;

–          Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;

–          Spirit de organizare, planificare, control;

–          Flexibilitate, entuziasm, creativitate și spirit de inițiativă;

–          Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

–        Crearea, menținerea și gestionarea relațiilor comerciale cu clienții;

–        Realizarea planului de vânzări și încasări pe zona alocată;

–        Identificarea de noi clienți și oportunități de crestere a business-ului;

–        Prospectarea continuă a pieței și identificarea potantialiilor clienti;

–        Monitorizarea pieței și propunerea de soluții pentru optimizarea activității;

–        Oferă clienților informațiile cerute privind gama de produse și serviciile oferite

  • Applications have closed