Director economic

Full time Oradea Active Job Consulting

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare economice, de preferat finante sau contabilitate;
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara
  • Cunoasterea solida a normelor contabile romanesti, precum si a legislatiei si procedurilor financiare in vigoare;
  • Bune cunostinte de operare PC ( MS Office si a unor programe de contabilitate);
  • Cunostinte de limba engleza constituie avantaj
  • Foarte bune abilitati de organizare, conducere, comunicare si relationare;
  • Persoana dinamica, responsabila, cu gandire analitica si sintetica, rezistenta la stres, onesta si confidentiala

Descrierea jobului

  • Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului financiar-contabil in conformitate cu legislatia in vigoare’ Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in softul de contabilitate al societatii;
  • Controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si de exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
  • Furnizeaza informatii financiare clare si fiabile, ajuntand la luarea unei decizii si raspunde obligatiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
  • Raspunde de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine;
  • Evalueaza periodic din punct de vedere profesional personalul din subordine;
  • Aduce la cunostinta persoanelor din subordine modificarile legislative si verifica aplicarea corecta a acestora.

Oferta

  • Pachet salarial motivant, pe masura pregatirii si experientei;
  • Conditii de lucru intr-un colectiv de profesionisti

  • Applications have closed