Consilier vanzari on-line

Full time Oradea, Bihor Ana HR

Compania angajatoare activează în domeniul productiei de obiecte sanitare din plastic pentru baie.

Candidatul ideal:

–         are experienţă în vânzări (min. 3 ani);

–         are cunoştinţe bune de operare PC;

–         cunoaşte limbile engleză și italiană la nivel bun;

–         posedă abilităţi de comunicare bune;

–         cunoaşte tehnici de vânzari on-line;

–         are o ţinută prezentabilă;

–         are un comportament orientat spre client;

–         are o personalitate caracterizată de perseverenţă, rezistenţă la stres, responsabilitate faţă de angajamentele asumate;

–        are disponibilitate pentru deplasări (permis de conducere categoria B).

Descrierea postului:

• Observă, studiază şi cercetează piaţa produselor și serviciilor livrate de companie. Detectează noi clienţi şi oportunităţi de vânzări.

• Contactează potenţiali noi clienţi prin telefon, e-mail sau personal (clienți externi) pentru a le prezenta oferta de produse sau servicii şi a stabili un contract de vânzare-cumpărare cu aceştia.

• Menţine legătura cu clienţii vechi ai companiei.

• Negociază preţurile produselor în limitele stabilite de companie, completează şi încheie contracte comerciale cu potenţialii cumpărători.

• Reprezintă compania pe piaţă şi se preocupă de transmiterea de informaţii despre companie şi îmbunătăţirea imaginii companiei.

  • Applications have closed