Specialist SSM

Full time Oradea AnaHR

Candidatul ideal:

– Cunoștinte bune de legislație în domeniul securității și sănătății în muncă – diploma inspector (specialist) / lucrator desemnat SSM, cadru tehnic PSI;
– Experiența pe un post similar de minim 1 an;
– Permis auto cat B;
– Cunoștințe bune de operare PC;
– Capacitate foarte bună de comunicare;

Descrierea postului:

– Instruiește lucrătorii la angajare, la locul de muncă și periodic din punct de vedere SSM și SU;
– Răspunde de prelucrarea periodică a legislației în vigoare și aduce la cunoștința părților interesate modificările legislative aparute în domeniu;
– Organizează, păstrează și arhivează documentele specifice, procedurile operaționale, ghidurile și instrucțiunile în domeniile SSM, PSI și Protecția Mediului;
– Identifică pericolele și riscurile SSM specifice și evidențiază zonele cu risc ridicat și specific;
– Participă la cercetarea evenimentelor; menține evidența incidentelor produse în unitate și intocmețte diferite rapoarte;
– Urmarește evidența controlului medical periodic/suplimentar al angajaților;
– Menține relația cu autoritățile competente în domeniu;
– Urmărește evidența echipamentelor de muncă.

Beneficii oferite:

– Condiții foarte bune de lucru;
– Salariu atractiv;
– Tichete de masă;
– Al 13–lea salariu;
– Transport gratuit;
– Posibilitatea de a avea o masă caldă.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre office@anahr.ro