Regional Sales Manager

Full time București CorporActive Consulting

Candidatul ideal

– Studii superioare în domeniul economic sau tehnic;
– Cunoștințe de limba engleză;
– Minim 2 ani experiență în managementul echipei de vânzări;
– Experiență în vânzări – în special în firme din branșa materialelor de construcții;
– Experiență în întreținerea rețelelor moderne de vânzări;
– Cunoașterea pieței locale de materiale de construcții constituie avantaj;
– Cunoștințe de operare ale pachetului MS Office;
– Experiență în gestionarea rezultatelor (din sistem mobil de raportare) constituie avantaj;
– Abilități de leadership (gestionare, motivare echipă);
– Fire analitică cu abilități de negociere foarte dezvoltate;
– Persoană implicată, independentă, conștiincioasă și comunicativă;
– Permis de conducere categoria B.

Responsabilități

– Coordonarea echipei de reprezentanți comerciali și reprezentanți tehnici (coaching, evaluarea periodică a muncii, recrutare);
– Dezvoltarea rețelei de distribuției produselor firmei;
– Responsabilitate pentru realizarea planului de vânzări pe piața tradițională;
– Planificarea și realizarea acțiunilor de promovare;
– Obținerea cooperării cu una dintre rețelele DIY care funcționează pe piața românească.

Beneficii:

– Loc de muncă interesant într-o companie cu dezvoltare dinamică;
– Cursuri de formare, inclusiv tehnice;
– Instrumente necesare pentru îndeplinirea sarcinilor menționate mai sus (automobil, calculator, telefon mobil).

Despre companie
Clientul nostru este unul dintre principalii jucători de pe piața materialelor de construcții și a finisajelor.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre ionela.demian@corporactive.ro