Agent Vânzări (aparatură medicală)

Full time Oradea Corporactive Consulting

Clientul nostru este interesat să ofere clienților săi (spitale și clinici medicale, cabinete private) cele mai bune soluții de consultanță în domeniul medical, precum și să furnizeze sau să integreze de la producători externi sau interni echipamente medicale și mobilier medical divers pentru toate specialitățile medicale de cea mai bună calitate și performanță tehnică.

Candidatul ideal

–          Zona de activitate N- V;

–          Experiență în vânzarea de aparatură medicală;

–          Cunoștințe tehnice minime;

–          Cunoștințe de limba engleză nivel avansat;

–          Abilități de prezentare, negociere și vânzare;

Responsabilități

–          Crearea și actualizarea bazei de date a clienților și potențialilor clienți din aria de responsabilitate;

–          Promovarea și vânzarea produselor din portofolilul firmei prin vizitarea periodică a clienților;

–          Întocmirea planului săptămânal de vizite la sediul potențialilor clienți;

–          Însușirea cunoștințelor despre  gama de produse și servicii oferite de companie;

–          Realizează oferte pentru clienții și potențialii clienți ai companiei în funcție de cerințele și nevoile acestora;

–          Monitorizează concurența și noutățile apărute pe piața specifică;

–          Transmite periodic rapoarte de activitate către Directorul de Vânzări sau către alte persoane responsabile, conform cerințelor acestora; oferă orice informație disponibilă la cererea Directorului de Vaânzări sau a altor persoane responsabile din companie;

–          Întocmește liste cu comenzile și livrările de produse pentru luna următoare;

–          Urmărește derularea contractelor până la finalizarea acestora, asigurându-se de respectarea termenelor.

Beneficii

–          Pachet salarial atractiv compus din parte fixă și comision;

–          Mașina, laptop și telefon;

–          Mediu de lucru dinamic.

  • Applications have closed