Agent Vanzari

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidatul ideal:

–       Pregatire economica, avantaj diploma universitara;

–       Cunostinte bune de limba engleza;

–       Experienta in vanzari;

–       Permis de conducere categoria B;

–       Spirit de convingere;

–       Comunicativ;

–       Activitate independenta / responsabila;

–       Spirit intreprinzator;

–       Cunostinte comerciale;

–       Capacitate de a-si impune punctul de vedere;

–       Experienta in munca de teren (recomandata);

–       Capacitate de  lucru in echipa;

–       Experienta in vanzari.

Responsabilitati:

–       Planificarea traseului pentru vizitarea clientilor;

–       Pregatire pentru intalniri de afaceri;

–       Efectuarea intalnirilor de vanzari;

–       Pregatirea ofertelor;

–       Incheierea de contracte pentru servicii profesionale si marfuri comerciale (transformarea clientilor partiali, in clienti permanenti);

–       Analiza si studiul pietei;

–       Mentinerea relatiilor cu clientii prin vizite si rapoarte regulate;

–       Realizarea targetului de vanzari  lunar, detaliat in Acordul privind targetul în vanzari, care va fi actualizat trimestrial. Acordul privind targetul in vanzari  reprezinta parte integranta a fisei de post;

–       Participarea la expozitii si targuri;

–       Rezolvarea reclamatiilor;

–       Efectuarea inventarelor la client;

–       Informarea si scolarizarea clientilor;

–       Efectuarea rapoartelor saptamanale si a planurilor lunare;

–       Prelucrarea rezilierilor;

–       Indeplinirea planurilor si targeturilor stabilite cu superiorii.

Descrierea companiei:

Clientul nostru este o multinationala  care ofera  baza solida in solutii personalizate de inchiriere de articole textile. Activitatea de baza a companiei o reprezinta serviciile complete de inchiriere a articolelor textile pentru hoteluri si restaurante, uniforme de lucru pentru industrie, comert si intreprinderi, cat si furnizarea de articole textile pentru domeniul sanitar.

  • Applications have closed