Contabil

Full time Oradea CorporActive Consulting

Candidat ideal

– Minim 3 ani experiență în contabilitate ;
– Absolvent de studii universitare în domeniul economic;
– Cunoștințe solide privind pachetul MS Office (Excel);
– Abilități foarte bune de comunicare;
– Persoană orientată spre acțiune și spre îndeplinirea obiectivelor;

Responsabilități

– Înregistrarea tuturor operațiunilor financiar-contabile în programul de contabilitate;
– Întocmirea și transmiterea situațiilor statistice, raportări către diferite organisme;
– Calcul de salarii, evidența și înregistrarea documentelor legate de personalul angajat (contracte de munca, adeverinte, transmitere in REVISAL, etc…);
– Efectuarea plăților către furnizori, trezorerie, etc;
– Asigurarea relației cu băncile;
– Participarea la întocmirea lucrărilor specifice de închidere lunară, semestrială sau anuală;
– Întocmirea diferitelor rapoarte financiare solicitate de managementul societății;

Beneficii

– Pachet salarial avantajos;
– Pregătire profesională continuă;

Despre companie

Clientului nostru este un importator de cabluri cu fibre optice și coaxialeare.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre ionela.demian@corporactive.ro