Contabil

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidat ideal

–          Experiență în programul de contabilitate WinMentor constituie avantaj;

–          Minim 3 ani experiență în contabilitate (specifică producției) și gestiune financiară;

–          Absolvent de studii universitare în domeniul economic;

–          Cunoștințe solide privind pachetul MS Office (Excel);

–          Abilități foarte bune de comunicare;

–          Persoană orientată spre acțiune și spre îndeplinirea obiectivelor;

–          Permis de conducere categoria B.

Responsabilități

–          Înregistrarea tuturor operațiunilor financiar-contabile în programul WinMentor;

–          Întocmirea și transmiterea situațiilor statistice, raportări către diferite organisme;

–          Calcul de salarii, evidența și înregistrarea documentelor legate de personalul angajat (contracte de munca, adeverinte, transmitere in REVISAL, etc…);

–          Efectuarea plăților către furnizori, trezorerie, etc;

–          Asigurarea relației cu băncile;

–          Participarea la întocmirea lucrărilor specifice de închidere lunară, semestrială sau anuală;

–          Întocmirea diferitelor rapoarte financiare solicitate de managementul societății;

Beneficii

–          Salariu fix, transport asigurat și tichete de masă;

–          Pregătire profesională continuă,  prin participarea la programe de training de specialitate;

Despre companie

Compania clientului nostru are ca activitate principală injecția maselor plastice.

  • Applications have closed