Customer Care – Agent Relații Clienți

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidatul ideal

–       Experiență în domeniu (recomandată);

–       Permis de conducere cat. B;

–       Comportament amabil, orientat către client;

–       Capacitate de lucru în echipă și capacitate de organizare;

–       Cunoștințe comerciale;

–       Spirit întreprinzător;

–       Activitate independentă / responsabilă;

–       Comunicativ;

–       Putere de convingere;

–       Capacitate de punere în practică;

–       Experiență în lucrul cu clienții;

–       Cunoștințe IT de baza.

Responsabilități

–       Sunt puntea de legătură între companie și clienți implicit relația dumeavoastră cu clienții are un impact semnificativ asupra imaginii companiei;

–       Rezolvarea reclamațiilor rapid și competent;

–       Sunteți primul contact cu firma în cazul clienților noi;

–       Îngrijirea activă a relațiilor cu clienții prin

Ø  vizite regulate conform analizei A, B, C;

Ø  vizite în funcție de situații apărute;

–       Realizarea inventarelor la clienți;

–       Sunteți responsabil de gradul de satisfacție al clientului ținând seama de cerințele antreprenoriale și organizatorice ale companiei;

–       Soluțiile oferite clienților trebuie să fie viabile și eficiente din punct de vedere economic;

–       Participarea la expoziții și târguri;

–       Planificarea traseului pentru întalniri;

–       Dezvoltarea relațiilor cu clienții (transformarea clienților parțiali în clienți permanenți);

–       Școlarizarea și informarea clienților.

Descrierea companiei

Clientul nostru este o multinațională  care oferă  baza solidă în soluții personalizate de închiriere de articole textile. Activitatea de bază a companiei o reprezintă serviciile complete de închiriere a articolelor textile pentru hoteluri și restaurante, uniforme de lucru pentru industrie, comerț și întreprinderi, cât și furnizarea de articole textile pentru domeniul sanitar.

  • Applications have closed