Director Economic

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidatul ideal

–          Studii superioare economice;

–          Experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani;

–          Cunostinte solide despre legislatia muncii in vigoare privind domeniul financiar-contabil;

–          Persoana cu gandire logica, capacitate de analiza si sinteza;

–          Capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;

–          Capacitate de prelucrare a informatiei, de interpretare si de valorificare prin luarea deciziilor sau prin furnizarea de date prelucrate altor  factori decizionali;

–          Corectitudine, tenacitate si seriozitate;

–          Fire obiectiva in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale;

–          Persoana receptiva si cu spirit de echipa;

–          Calitate de expert contabil;

–          Cunoasterea programului SAGA constituie avantaj.

Responsabilitati

–          organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;

–          asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;

–          urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);

–          organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;

–          asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;

–          efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant, pe care o prezinta in consiliul de administratie; -este consultat de catre entitatile functionale ale societatii in legatura cu problemele referitoare la activitatea serviciului;

–          avizeaza lucrari pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli-venituri, bilant, analize de sistem, tehnica de calcul;

–          participa la sustinerea si discutarea lucrarilor elaborate in cadrul serviciului.

–          Urmareste respectarea princiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului.

Beneficii

–          Salariu motivant;

–          Mediu de lucru placut si profesionist.

Despre companie

Corporactive Consulting este o companie care activeaza in domeniul resurselor umane.

  • Applications have closed