Director Financiar Contabil

Full time Oradea CorporActive Consulting

Candidatul ideal
– Absolvent de studii superioare economice, de preferat finante sau contabilitate;
– Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
– Cunoasterea solida a normelor contabile romanesti;
– Bune cunostinte de operare PC (MS Office si a unor programe de contabilitate);
– Cunostinte de limba engleza;
– Foarte bune abilitati de organizare, conducere, comunicare si relationare;
– Persoana dinamica, responsabila, cu gandire analitica si sintetica, rezistenta la stres, onesta si confidentiala;

Descrierea jobului
– Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului financiar-contabil in conformitate cu legislatia in vigoare – sub indrumarea Directorului Financiar;
– Raspunde de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine;
– Calcularea, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
– Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in softul de contabilitate al societatii;
– Controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si de exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
– Participa si raspunde impreuna cu celelalte structuri organizatorice la inventarierea elementelor patrimoniale;
– Furnizeaza informatii financiare clare si fiabile, ajuntand la luarea unei decizii si raspunde obligatiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
– Evalueaza periodic din punct de vedere profesional personalul din subordine;
– Aduce la cunostinta persoanelor din subordine modificarile legislative si verifica aplicarea corecta a acestora;

Beneficii:
– Salariu motivant;

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre ionela.demian@corporactive.ro