Director Transport

Full time Oradea Corporactive Consulting

Clientul nostru este un important transportator din Oradea.

Candidat Ideal

–          Studii superioare finalizate;

–          Experiență de cel putin 1 an în activitatea de coordonare a unei echipe;

–          Cunoștințe solide de legislație în domeniul transporturilor reprezintă avantaj;

–          Cunoștințe de MS Office ( Word, Excel, Outlook);

–          Abilități solide de negociere, comunicare, planificare, coordonare și organizare;

–          Loialitate și spirit de echipă;

–          Integritate și principii solide de etică profesională.

Responsabilități

–          Planifică, organizează și controlează activități legate de transport;

–          Administrează flota auto de transport, flotă de autoutilitare și bugetul alocat;

–          Coordonează echipa care întocmește toate documentele;

–          Coordonează și monitorizează activitatea coordonatorilor de transport, a conducătorilor auto și a dispecerilor;

–          Supervizează modul de întretinere și de exploatare a mașinilor;

–          Păstrează legatura cu autoritățile rutiere și furnizorii relevanți;

–          Implementează soluții optime de desfașurare a transporturilor;

–          Asigură respectarea calitățiii și termenelor cerute de standardele companiei;

–          Caută permanent oportunități de eficientizare a costurilor legate de transport;

–          Realizează rapoarte de activitate și prognozează cheltuielile aferente.

Beneficii

–          Pachet salarial motivant;

–          Mediu de lucru plăcut.

  • Applications have closed