Local Key Account

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidatul ideal

–          Excelente abilități de comunicare și putere de convingere;

–          Inițiativă, atenție la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;

–          Abilități de lucru în echipă;

–          Permis conducere categoria B;

–          Studii medii finalizate (cu diplomă de Bacalaureat ) / superioare;

–          Disponibilitate pentru activitate de teren / deplasări.

Responsabilități

–          Gestionează și dezvoltă portofoliul de clienți de tip Local Key Account (engross-uri și rețele locale de supermarket-uri) sau clienți de tip International Key Account din zona pe care o administrează, în funcție de divizia alocată;

–          Promovează portofoliul de produse comercializate și negociază comenzile;

–          Realizează obiectivele de vânzări setate pentru zona repartizată;

–          Implementează standardele de imagine (merchandising) propuse de companie în clienții din portofoliu;

–          Contribuie direct la extinderea business-ului/creșterea vânzărilor clienților prin consilierea oferită, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vânzărilor și planurilor de acțiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promoții, sampling, tombole).

Despre companie

Clientul nostru este o companie din Oradea care are ca obiect de activitate principal distribuția de băuturi.

  • Applications have closed