Responsabil Vanzari

Full time Oradea Corporactive Consulting

Candidat ideal

–          Permis de conducere categoria B;

–          Absolvent de studii medii/superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);

–          Cunostinte tehnice de baza;

–          Cunoasterea unei limbi straine de circulatie (constituie avantaj);

–          Experienta de minim un an in vanzari;

–          Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);

–          Spirit de echipa si abilitati de comunicare eficienta;

Responsabilitati

–          Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti;

–          Asigura promovarea si vanzarea directa a marfurilor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale a organizatiei;

–          Negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;

–          Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;

–          Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);

–          Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

–          Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.

Beneficii

–          Posibilitati reale de avansare;

–          Posibilitatea de a lucra intr-o companie cu renume;

–          Salar fix(peste media pietei) + 2% din vanzari + bonuri de masa;

–          Masina si alte instrumente de lucru necesare.

Despre companie

Clientul nostru este o companie care activeaza pe piata din România din anul 2004, în sectorul finisajelor profesionale pentru constructii. Aceasta societate are ca obiectiv principal comercializarea vopselelor profesionale.

  • Applications have closed