Contabil

Full time Oradea, Bihor, Romania Corporactive Consulting

Candidatul ideal

–          Studii superioare în domeniul economic;

–          Experiență în facturare și contabilitate primară;

–          Cunoștințe solide privind contabilitatea de gestiune, operare calculator Windows, MS Office (Excel); Internet Explorer;

–          Gîndire analitică, atenție la detalii, capacitate de analiză logică și numerică, aptitudini de organizare, planificare;

–          Constituie avantaj cunoașterea unui sistem ERP;

–          Capacitatea de asimilare a cunoștințelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică;

–          Capacitatea de a prelucra, interpreta și valorifica informațiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe;

–          Acuratețe, rapiditate, orietare spre rezultate, tenacitate, atenție distributivă, initiațivă.

Responsabilități

–          Înregistrează documentele justificative, verifică corectitudinea și aprobarea acestora și efectuează înregistrările contabile, conform legislației în vigoare (facturi, deconturi, extrase de cont, registre de casă etc.);

–          Administrează situația la zi a clienților și furnizorilor societății;

–          Acordă suport pentru întocmirea declarațiilor fiscale și a altor raportări periodice;

–          Participă la întocmirea lucrărilor specifice de închidere lunară, semestrială sau anuală;

–          Participă la întocmirea diferitelor raportari solicitate de managementul societății;

–          Îndeplinește alte atribuții la solicitarea directorului economic.

Beneficii

–          Pachet salarial atractiv;

–          Mediu de lucru placut.

Despre companie

Corporactive Consulting este o companie care activează în domeniul resurselor umane.

  • Applications have closed