Director Vanzari

Full time Oradea, Bihor, Romania Corporactive Consulting

Candidat ideal

–          Experiență profesională în domeniul vânzărilor și în coordonarea echipelor de vânzari;

–          Abilități de lider, spirit de echipă și orientare spre rezultat;

–          Capacitate de prioritizare și bună gestionare a timpului;

–          Capacitate de sinteză și analiză;

–          Limba engleză la nivel conversațional;

–          Abilități de comunicare, convingere, negociere și relaționare;

–          Abilitatea de a se impune în fața echipei/clienților prin cunoștințe;

–          Disponibilitate la deplasări în interes de serviciu (20-30% din timp);

–          Studii superioare, de preferat economice însă nu obligatoriu;

–          Carnet de conducere categoria B.

Responsabilități

–          Planificarea, supervizarea, organizarea și dezvoltarea continuă a activităților echipei din subordine în vederea atingerii obiectivelor;

–          Monitorizează și susține activitatea subordonaților din aria de responsabilitate;

–          Creșterea abilității subordonaților, a pregătirii lor astfel încât rezultatele să se reflecte în creșterea vânzărilor;

–          Identifică, analizează și inițiază măsuri concrete și planuri de acțiune cu privire la creșterea intensivă a vânzărilor;

–          Stabilește obiective săptamânale și lunare;

–          Realizează analiza economico-financiară a clienților atunci când este cazul;

–          Prospectarea pieței și descoperirea unor noi zone cu potențial;

–          Păstrează armonia în cadrul echipei.

Beneficii

–          Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită și stabilă;

–          Instrumente de lucru necesare (telefon, laptop, mașină de serviciu);

–          Pachet salarial atractiv.

Despre companie

Clientul nostru activează în domeniu comerțului de combustibil solid, lichid și gazos și al produselor derivate de peste 10 ani.

  • Applications have closed