Inginer / Tehnician Service HVAC

Oradea INSTAL EXPERT SRL

Candidatul ideal
Instal Expert este o companie specializata in Service HVAC-R, avand puncte de lucru/ echipe de interventie in Cluj–Napoca, Oradea, Timisoara, Lugoj, Craiova, Bucuresti, Brasov, Bacau, Iasi si Constanta.

Cautam colegi pentru dezvoltare echipe de service pentru instalatii de aer conditionat, vitrine frigorifice, echipamente fast-food, instalatii de incalzire si ventilatie.

Cerinte:
• Experienta anterioara privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat/ climatizare (split perete/ duct/ casete, rooftop, chiller, etc.), echipamentelor frigorifice (vitrine frigorifice, camere frigorifice, congelatoare, etc.), instalatiilor de incalzire etc.;
• Experienta anterioara ca si automatist instalatii frigotehnice sau frigotehnist;
• Calificare in domeniul frigotehnie sau calificare in automatizari, instalatii electrice;
• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
• Seriozitate, corectitudine, disciplina în munca, dispus la program prelungit;
• Cunostinte minime de operare PC;
• Disponibilitate pentru deplasari si delegatii;
• Disponibilitate de a isi insusi cunostinte tehnice noi;
• Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului
Zona de lucru:
• Statiile de distributie carburanti OMV – PETROM si MOL Romania;
• Alti clienti ai firmei din zona.

Domeniul de lucru:
• Service si intretinere periodica pentru echipamente de tip: aer conditionat, vitrine frigorifice, camere frigorifice, instalatii de incalzire, ventilatie etc. .

Responsabilitati:
• Remedierea defectiunilor la sediul clientului;
• Lucrari de intretinere periodica/ revizii;
• Intocmirea documentatiei aferente lucrarilor pe care le executa;
• Propunere solutii tehnice;
• Gestionarea pieselor de schimb folosite;
• Gestionarea echipamentelor aflate in intretinere.

Se ofera:
• Pachet salarial atractiv in concordanta cu experienta si nivelul de calificare;
• Program de lucru flexibil;
• Mediu de munca dinamic si posibilitate de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei
Suntem o companie ce proiecteaza si executa instalatii pentru constructii rezidentiale, comerciale si industriale. In plus, noi oferim servicii de mentenanta si service in domeniul instalatiilor de orice tip(instalatii de climatizare si ventilatie, de incalzire centrala, de stingere si prevenire incendiu, sanitare, de gaze naturale precum si instalatii electrice).

Inginer / Tehnician Service HVAC hr@instal-expert.ro