Tehnician/ Inginer HVAC – Frigotehnist

Full time Oradea INSTAL EXPERT SRL

Cautam colegi pentru dezvoltare echipe de service pentru instalatii de aer conditionat, vitrine frigorifice, echipamente fast-food, instalatii de incalzire si ventilatie.

Cerinte obligatorii:
• Experienta anterioara ca si automatist instalatii frigotehnice si/sau frigotehnist;
• Calificare in domeniu, frigotehnie si/sau automatizari/electrice;
• Cunostinte relevante privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat/ climatizare (split perete/ duct/ casete, rooftop, chiller, etc.), echipamentelor frigorifice (vitrine frigorifice, camere frigorifice, congelatoare, etc.), instalatiilor de incalzire, etc.;
• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
• Seriozitate, corectitudine, disciplina în munca, dispus la program prelungit;
• Cunostinte minime de operare PC;
• Carnet de conducere cat. B.

Constituie avantaj:
• Experienta anterioara pe o pozitie similara;
• Experienta/ cunostinte service in domeniul centralelor termice.

Responsabilitati:
• Remedierea defectiunilor la sediul clientului;
• Intretinerea periodica/ revizii a echipamentelor;
• Intocmirea documentatiei aferente lucrarilor executate;
• Oferirea de solutii tehnice;
• Gestionarea pieselor de schimb folosite;
• Gestionarea echipamentelor aflate in intretinere.

Zona de lucru:
• Statiile de distributie carburanti OMV – PETROM si MOL Romania;
• Alti clienti ai firmei din zona.

Se ofera:
• Pachet salarial atractiv (salariu fix, sistem de bonusuri) in concordanta cu experienta si nivelul de calificare;
• Mediu de munca dinamic si posibilitati de avansare in cariera.

  • Applications have closed