Director Executiv

Full time Oradea Learnvest

Candidatul Ideal

– Experienta in management in domeniul productiei
– Cunostintele tehnice in domeniul mecanic / injectie mase plastice constituie un plus
– Experienta in lucrul cu bugete de incasari si plati
– Orientare inspre rezultat, capacitatea de a lucra pe obiective SMART
– Gandire strategica
– Bune abilitati de comunicare si relationare
– Minim 5 ani experienta de munca
– Limba Engleza la un nivel bun
– Permis de conducere, categoria B
– Cunoasterea pachetului MS Office

Responsabilitati

1. Stabileste obiectivele de dezvoltare ale firmei, in concordanta cu strategia elaborata de Consiliul de Administratie
2. Aproba/participa la elaborarea bugetului si rectificarile acestuia
3. Identifica oportunitati de afaceri
4. Reprezinta firma in relatiile protocolare cu furnizorii, clientii si alte organisme/organizatii cu impact real/potential asupra rezultatelor firmei
5. Asigura managementul firmei
– Comunica responsabililor de departamente valorile si obiectivele strategice ale firmei
– Stabileste obiectivele responsabililor de depatamente din subordine, termenele-limita si modalitatile de masurare a gradului de realizare a obiectivelor
– Aproba procedurile de interes general ale firmei (aprovizionare, vanzare, distributie, financiare, service, resurse umane)
– Participa la elaborarea si implementarea sistemelor de raportare si a sistemului de calitate
– Dezvolta mijloace de motivare a personalului din subordine
– Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la atingerea obiectivelor stabilite
– Identifica nevoile de recrutare si participa la selectia, integrarea si dezvoltarea managementului firmei
– Evalueaza periodic activitatea responsabililor din subordine – Negociaza si conciliaza situatiile conflictuale aparute in relatiile interpersonale
– Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din subordine

Beneficii

– Pachet salarial motivant
– Masina de serviciu

Clientul nostru

Fondata în 2001, ETS Romania, cu sediul in Biharia, este o companie dinamica in domeniul de injectie mase plastice. Orientata spre client, politica companiei este de a livra piese si servicii de inalta calitate, la un pret competitiv.

  • Applications have closed