Reprezentant Export (cu limba Rusa)

Full time Oradea Learnvest

Candidatul ideal

Ce fel de persoană căutăm:

– să cunosti limbile engleza si rusa la nivel avansat/mediu; orice alta limba vorbita este un avantaj
– să ai cunostinte de excel
– să ai gandire logica
– să comunici eficient și elocvent atât în scris, cât și verbal și să ai capacitatea de a oferi informații precise si prompte
– atenție la detalii și disponibilitate pentru calatorii în interes de serviciu
– să fii proactiv(ă), să ai viziune de ansamblu și să fii deschis(ă) la diversitate și oportunități noi
– să fii dinamic(ă), foarte bine organizat(ă), să ai inițiativă și spirit întreprinzător
– să fii gata să înveți repede și să poți jongla cu mai multe proiecte/activități simultan
– să îți placă să lucrezi în echipă și, în general, cu oameni din diferite culturi si domenii de activitate
– să fii sociabil(ă), diplomat(ă), să știi să cultivi relațiile de serviciu
– să stii sa iti asumi responsabilitati

Descrierea jobului

Ce presupune acest job:

– gestionarea relatiilor dintre client-furnizor
– introduce si proceseaza comenzile in sistemul integrat folosit de companie, avand responsabilitatea deciziei folosirii unui tip de comanda sau altul.
– verifica sistemul de gestiune integrat pentru colectarea de informatii referitoare la procesarea corecta a comenzilor sau la existenta stocului
– actualizeaza date in sistem (introduce coduri sau clienti noi, actualizeaza datele clientilor). Creeaza documentele interne specifice inregistrarilor clientilor (liste de preturi, protocoale, oferte, formulare de deblocari).
– urmareste stadiul de livrare al unei comenzi si informeaza clientii asupra detaliilor de livrare.
– inregistreaza si rezolva reclamatiile clientilor. Gaseste solutii alternative pentru rezolvarea reclamatiilor clientilor
– ofera informatii generale sau referitoare la produse atat clientilor externi cat si celor interni

Beneficii

Cum vei fi motivat(ă):

– vei beneficia de bonus de performanta, asigurare de sanatate privata, reduceri substantiale la incaltaminte
– vei lucra într-un mediu deschis
– vei face parte dintr-o echipă tânără, entuziastă și pusă pe fapte mari
– vei avea ocazia să ni te alături în procesul de elaborare, eficientizare si implementare a procedurilor de lucru
– ți se vor pune la dispoziție toate instrumentele de care ai nevoie
– vei avea oportunitatea să participi la cursuri de specialitate

Descrierea companiei

Clientul nostru: AstorMueller Group are sediul central în Elvetia şi birouri în Germania, România, Portugalia, India şi China si deţine licenţele pentru marcile de pantofi bugatti si Daniel Hechter. În prezent brand-ul bugatti shoes beneficiează de un mare succes internaţional datorită calitaţii combinate cu confort, pantofii fiind comercializaţi în peste 40 de ţări.

  • Applications have closed