Specialist Marketing (cu limba Germana)

Full time Oradea Learnvest

Candidatul ideal

– ​Limba Germana si Engleza la un nivel bun
– Abilități de gândire analitică și conceptuală
– Motivație ridicată și orientare către servicii, precum și abilități puternice de comunicare și muncă în echipă;
– Nivel ridicat de afinitate on-line și familiarizarea cu noile tehnologii media, precum și foarte bune abilități MS Office;
– Grad ridicat de auto-responsabilitate, inițiativă și creativitate;
– Studiile in marketing si experienta in acest domeniu constituie un avantaj dar nu sunt obligatorii

Descrierea jobului

– Punerea în aplicare a măsurilor de marketing în zona B2B și B2C;
– Comunicarea cu partenerii noștri de export;
– Pregătirea și achiziționarea de materiale publicitare și de imprimare;
– Pregătirea de prezentări și rapoarte;
– Oferirea de suport pentru departamentul de marketing din Germania în afaceri de zi cu zi.

Descrierea companiei

AstorMueller Group are sediul central în Elvetia şi birouri în Germania, România, Portugalia, India şi China si deţine licenţele pentru marcile de pantofi bugatti si Daniel Hechter. În prezent brand-ul bugatti shoes beneficiează de un mare succes internaţional datorită calitaţii combinate cu confort, pantofii fiind comercializaţi în peste 40 de ţări.

  • Applications have closed