Tehnician IT

Full time Oradea REINERT Kunststofftechnik SRL

Descrierea postului:
– Achizitionarea echipamentelor IT prin cautarea si asigurarea celor mai bune oferte calitate/pret pentru calculatoare, laptopuri, tablete, imprimante, routere etc;
– Configurarea retelei conform unor specificatii prestabilite;
– Mentenanta si gestionarea echipamentelor (inlocuirea, repararea sau trimiterea lor catre unitatile de service autorizate)
– Instalare/reinstalare, configurare si administrarea sistemelor de operare si a utilitatilor necesare pe calculatoarele si laptopurile din cadrul firmei;
– Configurare drivere si programe uzuale;
– Administrare si gestionare Windows server (Active Directory); Server Exchange 2016; centrala telefonica; VPN
– Gestionarea stocului de echipamente prin actualizarea listei de inventar

Cerinte:
-Absolvent al unei facultati de profil IT
-Cunosterea de baza privind administrare calculatoare/retea;
-Limba engleza – nivel avansat;
-Capacitate de analiza;
-Abilitati de planificare si organizare;
-Spirit de initiativa;
-Abilitati de comunicare;
-Flexibilitate in realizarea sarcinilor in alte departamente (calitate, productie).

Oferim:
-Salariu si tichete de masa;
-Mediu de lucru profesional competitiv;
-Oportunitatea de a cunoaste fluxul de productie si tehnologii noi;
-Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala.

Contact de luni pana vineri, intre orele 9.00 si 17.30 la telefon: 0359088212 sau
e-mail: e.torj@reinert-romania.ro

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre e.torj@reinert-romania.ro