Responsabil marketing online

Full time Oradea AMS Human Resources

Recrutam pentru clientul nostru, o companie care are ca principal obiect de activitate inchirierea platformelor de lucru la inaltime pe zona de nord si nord-vest a tarii, persoana responsabila de online marketing.

Abilitati/ Cunostinte specifice/ Certificari/ Cursuri si atestate obligatorii ocuparii postului:

Cunostinte Photoshop;

– Limba engleza la nivel mediu-avansat./ maghiara

– Minim 1 an de experienta in marketing offline & online, capacitate de a gandi strategii de marketing creative;

– Experienta in scriere de texte;

– Cunoaste reguli de administrare si menținere a conturilor de social media (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, etc);

– Cunoaste regulile scrierii diverselor tipuri de materiale (invitatie, articole, flyere etc.);

– Cunostinte SEO, Google Adwords

– Experiență în utilizarea și comunicarea social media;

– Persoana familiarizata cu programe de grafica (coreldraw, adobe illustrator, adobe photoshop etc);

– Experienta in copywriting;

– Persoana creative si implicata;

– Motivata sa se dezvolte pe plan profesional;

– Organizata, comunicativa si responsabila;

Responsabilitati:

– Promoveaza imaginea firmei si a produselor comercializate (nacele- ca stivuitoare)

– Propune si efectueaza diverse evenimente de promovare a produselor și serviciilor în vederea susținerii strategiei de marketing;

– Asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;

– Permanenta studiere a pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;

– Redactarea si postarea online a materialelor publicitare, articole, bannere, filme de prezentare, fise tehnice ale prpduselor comercializate

– Intretinerea si actualizarea informatiilor pe site-ul companiei si pe retelele de socializare;

– Imbunatateste imaginea, utilitatea si continutul paginii web, promoveaza cunoasterea firmei si creste rata de trafic a paginii web;

– Beneficii extrasalariale:

– Pachet salarial atractiv;

Program de munca:

•          Program flexibil – 8 ore/zi – se poate lucra si de acasa;

  • Applications have closed