Buyer

Oradea Ana HR

Căutăm o persoană pentru postul de Buyer pentru clientul nostru, una dintre principalele companii specializate din România, care activează în domeniul ușilor de interior și al accesoriilor aferente. Parteneriatele cu firme furnizoare de materii prime, de bună calitate și linii de producție modern tehnologizate sunt premise esențiale ce stau la baza realizării unor produse care să corespundă așteptărilor clienților.

Cerințele postului:
– studii superioare economice/tehnice absolvite;
– experiență relevantă în domeniul achizițiilor;
– abilitatea de a înțelege informații tehnice;
– cunoştinţe de bază de contabilitate primară (recepții, stocuri etc.);
– capacitatea de a lucra cu termene şi proceduri de lucru;
– disponibilitate de a lucra în echipă;
– cunoştinţe de limba engleză nivel avansat, scris și vorbit;
– bune cunoştinţe de operare a pachetului Microsoft Office (în special Excel);

Responsabilităţi:
– plasarea comenzilor de achiziție a uşilor de interior, exterior şi a accesoriilor aferente către furnizori;
– verificarea necesarului de aprovizionat şi urmărirea permenantă a stocului;
– identificarea noilor furnizori de bunuri in functie de cel mai bun raport calitate – pret;
– întocmirea și transmiterea cererilor de informatii, oferte si cotatii in legatura cu respectivele achizitii;
– plasarea şi urmărirea comenzilor plasate la furnizor şi statusul acestora;
– verificarea cantităţilor de marfă livrate cu cele comandate şi preţurile de facturare aferente;
– optimizarea procesului de achiziţie din cadrul companiei;
– păstrarea relaţiilor optime cu furnizorii.

Beneficii:
– pachet salarial atractiv;
– mediu de lucru plăcut;
– posibilitate de promovare în cadrul companiei.

Buyer office@anahr.ro