SOCIAL MEDIA MARKETER

Full time Oradea Ana HR

DESCRIEREA JOBULUI
Firmă din Oradea organizatoare de evenimente caută persoană creativă, comunicativă, deschisă la nou  şi organizată pentru postul de Social Media Marketer. Compania are clienţi preponderent din străinătate pentru care realizează partea de marketing online, branding, event marketing, event management şi altele.

Dorim ca titularul acestui post:

1. Să vorbească şi să scrie în limba engleză la nivel avansat;

2. Să fie utilizator de nivel avansat al internetului/social media (Facebook, Linkedin, Twitter, Instagram, etc.);

3. Să ştie să folosească Photoshop, Ilustrator sau alte programe de editare foto;

4. Să ştie să utilizeze pachetul MS Office;

5. Să poată respecta deadline-urile şi instrucţiunile, dar iniţiativele şi propunerile sunt încurajate;

6. Experienţa relevantă constituie un avantaj;

Titularul acestui post trebuie:

1. Să administreze conturile de social media ale companiei şi ale clienţilor;

2. Să se ocupe de creşterea conturilor de social media ale clienţilor;

3. Să creeze content sub formă de text (în limba română şi limba engleză) şi conţinut vizual pentru conturile de social media;

4. Să participe la şedinţe de creaţie;

Se oferă:

1. Salariu motivant;

2. Posibilitatea de a avansa;

3. Laptop de serviciu;

4. Posibilitatea de a călători în străinătate pentru evenimente organizate de companie;

5. Oportunitatea de a începe o cariera într-un domeniu de viitor;

  • Applications have closed