Expert mediere

Part time Oradea Crefop Oradea

iul.
Fundația Centrul de Resurse pentru Educație și Formare Profesională (CREFOP) recrutează Expert evaluare si consiliere socio-profesionala, locatia Oradea, dedicat activitatilor zilnice al fundatiei, dar si implicarii in proiecte cu diverse tipuri de finantari.

Cerinte:

Studii superioare cu diploma de licenta in domeniul socio-uman;
Experiență de minim 5 ani in domeniul evaluarii, consilierii, medierii fortei de munca ;
Experienta de minim 1 an in activitati de ocupare;
Experienţă relevanta în domeniul serviciilor de integrare socio-profesionala
Cunostinte dovedite in domeniul psihologiei muncii, psihologia organizationala, consiliere si orientare profesionala
Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

Responsabilitati specifice:
• Furnizeaza servicii de mediere a muncii si participa la evenimentele din cadrul proiectului in vederea facilitarii legaturii angajatorilor cu persoanele aflate in cautarea unui loc de munca si stabilirii de raporturi de munca,
• Identifica locurile de munca in conformitate cu competentele/ cunostintele grupului tinta vizat, avand ca baza de demarare informatiile, intalnirile de lucru, colaborarea existenta cu actorii sociali si cu mediul de afaceri, intiativele locale/ parteneriatele locale dezvoltate, potentialul de dezvoltare economica a zonei, domeniile cu potential de crestere si de ocupare a fortei de munca,
• Ofera informatii membrilor grupului tinta privind piata muncii: despre ocupatii/ profesii, conditii de ocpare, despre salarizare si promovare, conditii impuse de angajatori, dinamica ocupatiilor,
• Selecteaza candidatii corespunzator solicitarilor angajatorului si in concordanta cu pregatirea, aptitudinile, experienta si interesele acestora,
• Asigura si alte masuri necesare pentru desfasurarea activitatii de mediere si plasare in termenele planificate,
• Daca este necesar sprijină experții din echipa de management și de implementare în activitățile pe care aceștia le derulează în funcție de specificul activității.

Cei interesați sunt rugați să transmită CV format Europass, la adresa de e-mail oradea@crefop.ro , până vineri, 13 iulie 2018, specificand la subiectul mesajului postul dorit.

  • Applications have closed