Operator CNC (strung si freza)

Oradea Electronic interactiv SRL

S.C. ELECTRONIC INTERACTIV S.R.L. caută o persoană motivată și responsabilă pentru postul de operator CNC (strung și freză).

Candidatul ideal:

·         Absolvent de Scoala Profesionala – de preferat in domeniu tehnic

·         Calificare in meseria de prelucrator prin aschiere/ mecanic

·         Experienta de lucru pe masina CNC strung sau centru de prelucrare piese metalice, constituie un avantaj

·         Cunostinte de desen tehnic

·         Abilitati de lucru cu PC

·         Abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Descrierea jobului:

·         Pregăteşte maşina, sculele, dispozitivele, verificatoarele pentru operaţia ce urmează a fi executată;

·         Interpretează şi citește dimensiunile cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie;

·         Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, în acord cu specificaţiile tehnice şi instrucţiunile de lucru;

·         Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare în condiţii de siguranţă;

·         Urmărește permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;

·         consemnează si raportează eventualele neconcordanţe-neconformităţi de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare;

·         Se îngrijeşte permanent de integritatea şi buna funcţionare a utilajelor, uneltelor şi dispozitivelor folosite în cadrul activităţii desfăşurate;

Vă rugăm să trimiteți CV-urile la adresa de e-mail: office@ambiflux.ro sau mihaela.a@ambiflux.ro

Informații la nr. de tel. 0259. 316. 868
Locație: Parc Industrial Bors, Oradea

Operator CNC (strung si freza) office@ambiflux.ro