Stivuitoristi pentru Germania

Leipzig, Ölsnitz, Kirchdorf, Epfendorf Elflein Servive GmbH

Compania a fost infiintata in anul 1932, un succes in transport si logistica de specialitate. De la birourile noastre din Bamberg, Leipzig, Oelsnitz, Hermsdorf, Bor (CZ) și Nyrany (CZ), raspundem cerințelor naționale și internaționale pieței transporturilor europene.

De la începutul anilor ’70, sa impus în domeniul aprovizionarii industriei de automobile.

Cu peste 750 de angajați, mai mult de 380 de vehicule și zona de depozitare corespunzătoare, suntem pe deplin pregatiti pentru sarcinile de transport și logistică.

Compania noastra va ofera colegolor noi locuinta pentru primele 3 luni, gratuit.

Descrierea jobului:

Asigura incarcarea si descarcarea componentelor auto cu ajutorul stivuitorului;
Aranjarea produselor in cadrul depozitului, in locatiile special destinate.
Completarea documentatiei specifice postului.
Asigurarea si intretinerea curenta al stivuitorului.
Raspunde pentru modul de manipulare a produselor.
Profilul Dumneavoastra:

·         Autorizatie motostivuitorist sau experienta in domeniu constituie avantaj

·         Experienta in logistica

·         Flexibil, adaptabil si cu spirit de echipa cu disponibilitate de a lucra in 3 schimburi

·         Cunostinte de limba germana la nivel A2 obligatoriu

Oferta noastra:

·         Pachet salarial motivant

·         Un mediu de lucru placut

·         Ajutor la primii pasi in Germania

Stivuitoristi pentru Germania melinda.kekessy@elflein.de