Operator producție

Oradea Elka Prod Com

Firmă cu capital integral românesc, înființată în 1991, cu punctul de lucru în Oradea, cartier Nufărul, având profil de producție piese din plastic, angajează:

OPERATOR PRODUCȚIE

Se oferă:

Salariu motivant, in functie de productia realizata si nivelul experientei, 3000-4000 lei brut;

Bonuri de masă pentru fiecare zi lucrată (bon de masa de 20 RON / 8 ore lucrate);

Prime de sărbători;

Transport decontat de firmă în limita a 100 RON / lună;

Program de lucru în 2 schimburi L-V (06-14 / 14-22), pe viitor se va lucra în 3 schimburi;

CANDIDATUL IDEAL:

Trebuie să aibă:

– Experiență în productie/ pe un post similar;

– Studii medii;

– Rezistență la efort mediu;

– Simț tehnic;

– Spirit de echipă;

– Spirit de observație;

– Viteză de reacție;

– Răbdare;

– O atitudine pozitivă.

Trebuie să fie:

– Serios;

– Responsabil;

– Punctual;

– Ordonat.

De asemenea, candidatul trebuie să fie disponibil pe viitor spre a lucra în trei schimburi.

DESCRIEREA JOBULUI:

– Verificarea necesarului și pregătirea materiei prime;

– Montarea/demontarea matrițelor cu ajutorul podului rulant;

– Alimentarea cu material a mașinilor de injecție;

– Verificarea conformității produselor și ambalarea lor urmărind instrucțiunile de lucru;

– Macinarea rebuturilor și al culeelor;

– Asamblarea produselor dacă este cazul;

– Izolarea si contabilizarea rebuturilor;

– Întocmirea raportului zilnic;

– Utilizarea utilajelor, mașinilor de injecție, a echipamentelor și aparaturii de lucru conform instrucțiunilor;

– Menținerea curățeniei la locul de muncă.

Operator producție office@elka.ro