Junior Web Developer

Oradea Amber IO

Suntem o companie software US based ce dezvolta tehnologii in zona mobile e-commerce și care rezolva probleme intr-un context global. Persoana angajata va face parte dintr-o echipa care creeaza o tehnologie cu impact la nivel world wide.

Candidatul ideal

Este obligatoriu sa fie familiar cu ce inseamna spirit de echipa, comunicare sincera si deschisa, implicare, fara teama de a gresi si care sa nu aiba retineri in a pune intrebari atunci cand ceva nu e clar.

  • domiciliu stabil in Oradea
  • creativ, responsabil, capabil sa gaseasca solutii, deschis provocarilor, dornic sa invete lucruri noi, fără teama de a greși
  • abilitati de comunicare bune si usurinta in lucru in echipa
  • stabil, dorinta de colaborare pe termen lung
  • face frecvent cumparaturi online sau platesc online diverse servicii
  • a lucrat la un magazin online fie la dezvoltarea siteului, fie la intretinerea si optimizarea lui.

Descrierea jobului

Integrarea celor mai importante magazine online din US, UK si Australia in sistemul dezvoltat de companie.

Ce trebuie să știi

  1. limba română si engleză
  2. cunoștințe middle level de HTML, CSS Selectors si Xpath
  3. prezinta avantaj cunostintele de baza in JS/jQuery:
  • sa stii sa cauti si sa parcurgi elemente din pagina (HTML) cu scripturi JS
  • sa le filtrezi in functie de anumite conditii (de ex daca au anumite clase sau contin un anumit text)
  • sa verifici si sa modifici diverse proprietati ale lor – continutul text, sursa imaginilor sau diverse alte atribute
  • sa fii familiar si cu libraria jQuery pentru eficientizarea scripturilor JS sau pentru operatii aparte (parcurgerea elementelor dintr-o pagina web, mouse events etc.) care se fac mult mai usor cu jQuery

Junior Web Developer eJobOradea@gmail.com