DIRECTOR DE DEZVOLTARE

Full time Oradea Columbovet

DESCRIEREA JOBULUI:

• Consolidarea şi dezvoltarea reţelelor de distributie existente ale companiei;
• Identificarea noilor oportunităţi de dezvoltare a afacerii, poziţionare optimă pe piaţa;
• Coordonarea şi supervizarea tuturor etapelor implicate în procesul commercial;
• Elaborarea de stategii şi planuri de afaceri în acord cu obiectivele companiei;
• Monitorizarea performanţelor;
• Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari;
• Urmareste realizarea planului de vanzari;
• Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma;
• Participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele noi.
• Contacteaza noi clienti si le prezinta propuneri concrete de colaborare.
• Urmareste permanent activitatea concurentei.
• Urmareste culegerea informatiilor comerciale care intereseaza firma si intocmeste rapoarte informative catre Directorul General.
• Intocmeste si prezinta Directorului General rapoarte cu propuneri si studii privind folosirea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a produselor noi, in functie de cerintele pietei.
• Propune si implementeaza metode de reducere a costurilor.
• Participa la antrenarea si dezvoltarea echipei de vanzari.

CERINTE:

• studii superioare;
• experienţă în management de minim 3 ani;
• viziune comercială şi gândire strategică;
• bune abilităţi de relaţionare, negociere, organizare, motivarea echipei, bun management al timpului;
• energie, dinamism, proactivitate şi initiativa;
• limba engleză la nivel mediu
• cunoaşterea altor limbi străine reprezintă un avantaj
• permis de conducere
• disponibilitate la deplasări

DESPRE COMPANIE

Compania COLUMBOVET a fost infiintata in anul 2006 si comercializeaza suplimente nutritive pentru porumbei, fiind unul din liderii pe piata din Romania. Din 2007 este reprezentantul exclusiv pentru Romania a companiei ROHNFRIED. Misiunea noastra a fost încă de la început să oferim calitate columbofililor, sfaturi şi produse calitative care să ajute porumbeii să zboare mai repede, sa fie mai sanatoşi, mai pregatiti, mai puternici.

  • Applications have closed