Area Sales Manager

Full time Oradea SC Public Euroconsulting SRL

Clientul nostru reprezinta cel mai mare producator de materiale pentru izolatii, precum si unul din cei mai buni distribuitori de materiale pentru izolatii din Romania.
Cautam un Area Sales Manager, pentrut zonele BH, AR, TM, SM, cu experienta in vanzari.

Responsabilitatile postului:
– Prospectarea in permanenta a pietei de profil din zona alocata (Oradea, Arad, Timisoara, Cluj, Salaj,
Satu Mare), atat din persectiva concurentei cat si din perspectiva potentialilor clienti;
– Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
– Vizitarea clientilor sau potentialilor clienti;
– Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari si incasari stabilite;
– Cunoasterea, promovarea si comercializarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
– Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor incheiate;
– Intocmirea rapoartelor de vanzari si incasari.

Cerinte necesare ocupării postului:
– Studii medii/superioare;
– Cunostinte tehnice si comerciale cu privirela ambalaje pentru protectie sau materiale pentru izolatii;
– Experienta comerciala (vanzari sau achizitii) de minimum 2 ani;
– Cunostinte solide de Microsoft Office;
– Cunostinte de limba maghiara – avantaj;
– Operare intr-un sistem ERP;
– Disponibilitate la deplasare continua;
– Permis cat. B.

Aptituni necesare:
– O persoana activa;
– Bune abilitati de comunicare si negociere;
– Seriozitate;
– Putere de convigere.

Se ofera:
– Salarizare atractiva;
– Tichete de masa;
– Comison din vanzari;
– Masina de serviciu, laptop, smartphone;
– Acces de oriunde la ERP;
– Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
– Cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau e-mail: cv@publiceuroconsulting.ro.

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre cv@publiceuroconsulting.ro