Consilier Juridic

Full time Oradea Sc Public Euroconsulting Srl

Responsabilitatile postului:

–          Conceperea si adaptarea contractelor de orice fel la cerintele legale in vigoare, in vederea incheierii acestora cu partenerii sau clientii firmei;

–          Reprezentarea, in baza imputernicirii primite, a societatii, in fata instantelor judecatoresti, a organelor de urmarire penala, autoritatilor cu atributii jurisdictionale, a notarilor publici si executorilor judecatoresti, a organelor administratiei publice si institutiilor, precum si a persoanelor juridice si fizice, in probleme juridice care privesc activitatea societatii, a sucursalei subordonate;

–          Mentinerea relatiei cu departamentele interne implicate in activitatea sa;

–          Consultanta juridica in proiectele angrenate de catre societate;

–          Conceperea contractelor colective de munca, fise de post, regulamente interne;

–          Mentinerea legaturilor cu partenerii, clientii sau potentialii clienti ai firmei, prin corespondenta electronica, telefon sau fax;

–          Efectuează rapoarte privitoare la rezultatele obţinute.

–          Intocmeste si redacteaza actele cu caracter juridic: notificari, somatii, adrese catre diverse institutii si alte acte cu caracter juridic.

–          Asigura asistență juridică privind realizarea tututror documentelor necesare importului de cetateni straini/non-UE

Cerinte necesare ocuparii postului:

–          Studii superioare finalizare – Facultatea de Drept;

–          Experienta in domeniul juridic minim 3 ani;

–          Cunostinte avansate de Limba Engleza;

–          Cunostinte solide a pachetului Microsoft Office;

–          Permis cat. B.

Aptitudini necesare ocuparii postului:

–          Persoana perseverenta si organizata;

–          Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si de solutionare de probleme;

–          Atitudine pozitiva.

Se ofera:

–          Salarizare motivanta – se negociaza in cadrul interviului.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau

e-mail: cv@publiceuroconsulting.ro. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre cv@publiceuroconsulting.ro