Consilier juridic

Full time Oradea SC Public Euroconsulting SRL

Cautam o persoana activa, orientata in permanenta spre dezvoltare profesionala, responsabila si organizata, cu o gandire strategica, pentru pozitia de Consilier Juridic!

Responsabilitatile postului:
– Ofera consultanta si asistenta juridica tuturor departamentelor comapniei;
– Intocmeste si verifica contracte comerciale cu tertii precum si alte acte cu character juridic;
– Indeplineste procedurile pentru recupearea creantelor de la terti conform normelor legale, pe baza procedurilor interne ale societatii;
– Intocmeste in numele societatii adrese, cereri, recalamatii, plangeri, notificari, contestatii si asigura reprezentarea societatii in instant pe intreg teritoriul tarii;
– Intocmeste si actualizeaza procedurile de lucru, evidente, rapoarte si diverse informari;
– Avizeaza din punct de vedere juridic dispozitiile conducerii societatii, contrcate si alte acte juridice, programele la care societatea ia parte, gestioneaza documentele cu character juridic;
– Tine legatura cu toate institutiile si colaboratorii societatii;
– Ofera consultant si support in toate problemele de natura juridical ale societatii si se implica in toate etapele acestui process.

Cerinte necesare ocuparii postului:
– Studii superioare finalizare – Facultatea de Drept;
– Experienta in drept commercial si cel al muncii;
– Experienta pe un post similar de minin 3 ani;
– Cunostinte de limba engleza;
– Experienta in litigii;
– Disponibilitate la deplasari;
– Permis cat. B.

Candidatul ideal pentru acest post:
– Persoana dinamca;
– Atenta la detalii;
– Organizare si seriozitate;
– Iniativa si implicare;
– Excelente abilitati de comunicare si relationare.

Se ofera:
– Salariu negociabil in cadrul unui interviu;
– Lptop, telefon de serviciu;
– Program de Luni-Vineri.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau e-mail: cv@publiceuroconsulting.ro.

Pentru a aplica la acest job trimite un email catre cv@publiceuroconsulting.ro