Dispecer Transport

Full time Oradea Sc Public Euroconsulting Srl

Clientul nostru este o companie de transporturi rutiere de marfuri cu o vechime de peste 14 ani, avand o traditie de prestigiu atat pe piata romaneasca cat si cea internationala, ce ofera servicii de transport la cele mai inalte standarde de calitate.

Candidatul ideal
Aptitudini necesare ocuparii postului:
– Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;
– Portofoliu reprezinta un avantaj major
– Excelente abilitati de comunicare si negociere;
– Persoana orientata spre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului
Responsabilitatile postului:
– Coordonarea directa a activitatii conducatorilor auto si a pozitionarii camioanelor;
– Transmiterea tuturor informatiilor despre transportul faptic (loc incarcare/descarcare, tipul marfii, etc.);
– Verificarea inainte de plecarea in cursa a soferilor, ca acestia au la bord toate documentele necesare, in mod special autorizatii de drum, de tranzit sau de destinatie, dispozitivele necesare pentru plata taxelor de drum (tolls, maut,myto etc);
– Tinerea evidentelor pentru parcul auto (activitati de service, carduri de motorina, asigurari, etc.);
– Administrarea si confirmarea executarii comenzilor de transport si tinerea evidentei acestora in registrele companiei, in format electronic;
– Intocmirea rapoartelor saptamanale privind activitatea efectuata.

Cerinte:
– Experienta in domeniu ESTE obligatorie de minim 2 ani;
– Studii medii/superioare;
– Abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office;
– Limba Engleza Avansat – obligatoriu;

Se ofera:
– Salarizare negociabila in functie de experienta;
– Program de lucru de Luni-Vineri, 08.00 – 16.00 sau 09:00-17:00

Asteptam cv-urile la adresa cv@publiceuroconsulting.ro sau la telefon 0728.572.880

  • Applications have closed