Expeditor transport

Full time Oradea SC Public Euroconsulting SRL

Clientul nostru este un important expeditor international pentru marfuri generale, transport ADR si frigorifer in intreaga Europa, cu sediul in Oradea.

Responsabilitatile postului:
– Identificarea si propunerea celor mai bune solutii de transport din punct de vedere al costurilor si duratei de tranzit, conform nevoilor clientilor;
– Preluarea comenzilor de la clienti;
– Negocierea noilor contracte;
– Organizarea transporturilor rutiere;
– Mentinerea relatiei cu clientii privind stadiul transportului;
– Urrmarirea derularii transporturilor pana la destinatie;
– Urmarirea incasarii facturilor aferente transportului respectiv;
– Intocmirea dosarelor de transport si procesarea documentelor aferente;
– Dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti ai firmei.

Cerinte necesare ocuparii postului:
– Studii medii/superioare;
– Experienta pe un post similar;
– Limba Engleza – obligatoriu;
– Cunoasterea altei limbi straine, constituie avantaj;
– Bune cunostinte de operare PC si smarthpone.

Aptitudini necesare ocuparii postului:
– Rezistenta la stres;
– Aptitudini de comunicare si negociere;
– Persoana organizata.

Se ofera:
– Salarizare motivanta + comision de performanta;
– Program de lucru: Luni – Vineri, 09.00 -18.00 (o ora pauza de masa);
– Mediu de lucru placut;
– Echipa tanara si dinaminca.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

  • Applications have closed