Responsabil logistică

Full time Oradea SC WebEye International SRL

Ești pasionat de domeniul tehnic și cauți un job dinamic? Căutăm să ni se alăture, echipei tehnice din Oradea, un coleg care se asigură de validarea obiectivelor și sarcinilor de proiectare ale Direcției Tehnice și sprijinirea realizării acestora.

Serviciul de monitorizare auto WebEye a apărut la începutul anilor 2000 mulţumită unei noi soluţii telematice, care îmbinând noutățile din domeniul tehnologiilor de localizare cu cele din telecomunicaţii, a deschis perspective noi dezvoltării sistemelor de monitorizare auto şi a aplicaţiilor informaticii spaţiale.
Datorită activităţii perseverente şi a muncii dedicate a colegilor care reprezintă organizaţia, WebEye este prezentă astăzi în 14 ţări ale Europei.

Responsabilități:

  • Elaborarea de rapoarte ocazionale și periodice și rapoarte de date
  • Menţinerea unui stoc tampon, testarea echipamentelor returnate
  • Menținerea sistemelor de documentare electronică la un nivel înalt, colectarea și înregistrarea datelor (construirea și gestionarea bazelor de date, arhivarea)
  • Menținerea actualizării corecte a sistemelor electronice de documentare, raportarea periodică și transmiterea acestora către superiorul direct
  • Gestionarea și controlul proceselor de gestionare a stocurilor (depozitare)
  • Susținerea funcționării sistemelor de depozitare, transferarea și rezolvarea problemelor
  • Efectuarea inventarului periodic
  • Controale cantitative și de calitate (potrivire), primirea și livrarea dispozitivelor comandate înainte de livrare
  • Proiectarea și gestionarea sarcinilor de expediere către service-uri partenere, electricieni auto
  • Grupează și depozitează materiale, produse în funcție de criterii și specificații date
  • Transmiterea manipulării materialelor și pregătirea materialelor gata de transport
  • Asigurarea normelor privind transportul și depozitarea.

Cerinţe:

  • Studii medii
  • Competenţe digitale: Procesare de texte, gestionarea tabelelor în Excel, gestionarea bazelor de date, aptitudini Power Point, cunoștințe MS Visio
  • Flexibilitate
  • Foarte bună capacitatea de rezolvare a problemelor
  • Precizie ridicată şi atenţie crescută la detalii
  • Respectarea termenelor limită
  • Toleranţă la stres, prezenţă de spirit
  • Muncă individuală, dar şi în echipă
  • Asumarea responsabilităţii
  • Cunoaşterea limbii maghiare

Ce îți oferim:

  • Salariu competitiv şi motivant
  • Asigurare suplimentară pentru toți angajații societății
  • Training de specialitate după angajare
  • Cursuri de limbă engleză
  • Ai oportunitatea să avansezi în carieră, învățând de la cei mai buni
  • Vei avea parte de atmosferă plăcută de lucru, o echipă unită și suportivă
  • Teambuildinguri și alte evenimente de echipă

  • Applications have closed