Contabil

Oradea Ana HR

Căutăm Contabil primar pentru clientul nostru, o companie din Oradea care are ca obiect de activitate implementarea unui software în domeniul medical/farmaceutic. Aplicația conectează specialiștii din domeniul medical cu utilizatorii, pentru a le oferi informații medicale personalizate.

Responsabilitățile postului:
– Înregistrarea cu acuratețe a operațiunilor economice în contabilitate și realizarea activităților adiacente (îndosariere, arhivare);
– Întocmirea statelor de plată, ținerea evidenței dosarelor de personal;
– Realizarea periodică a rapoartelor de activitate;
– Asigurarea suportului administrativ;
– Respectarea legislației actualizate în materie și a termenelor de îndeplinire a sarcinilor;
– Păstrarea evidențelor documentelor specifice angajaților (condica de prezență, cereri de concediu etc.);
– Comunicarea eficientă cu personalul companiei și cu persoanele terțe.

Cerințe:
– Pregătire de specialitate economică;
– Cunoștințe de contabilitate primară;
– Cunoștințe de legislație a muncii;
– Orientare către detalii, rezultate și multitasking;
– Seriozitate și responsabilitate, abilități organizatorice;
– Cunoștințe de operare PC, a pachetului MS Office.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Mediu de lucru profesionist și plăcut;
– Echipament potrivit pentru asigurarea unei activități productive și dezvoltare personală și profesională.

Contabil office@anahr.ro