Director Comercial

Oradea Ana HR

Căutăm Director Comercial pentru o companie inființată în Oradea, în anul 2016, a cărei magazine se întind pe suprafața județului Bihor. Firma are ca domeniu de activitate comerțul în magazine universale, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Cerințe:
Experiență anterioară pe un post similar;
Bune abilități de operare PC, Microsoft Office;
Limba engleză nivel mediu;
Bune abilități de gestionare a bugetului;
Cunoașterea pieței de comerț tradițional și a consumatorilor;
Bune abilităţi verbale și de leadership.

Responsabilități:
Coordonarea și gestionarea activității de vânzare și distribuție a produselor;
Păstrarea unei bune relații cu clienții companiei și dezvoltarea portofoliului de clienți;
Monitorizarea permanentă a pieței si a concurenței;
Elaborarea strategiilor eficiente de menținere a poziției pe piață, acoperirea zonelor de distribuție și urmărirea realizărilor obiectivelor de vânzări;
Creșterea prestigiului de marcă si crearea unei imagini cât mai bune pentru produsele comercializate de firmă;
Implementarea politicii de vânzare pentru produse și propunerea planurilor de eficientizare a activității.

Beneficii:
Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru plăcut.

Director Comercial office@anahr.ro