Controlor tehnic calitate (CTC)

Oradea SC Public Euroconsulting SRL

Candidatul ideal :
·       Experienta pe un post similar, in domeniul tehnic de cel putin 1 an;

·       Citirea si interpretarea desenului tehnic;

·       Seriozitate si corectitudine;

·       Rezistenta la stres;

·       Dexteritate manuala.

Descrierea jobului :
·       Urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor interne de calitate;

·       Verifica si calibreaza intreaga gama de echipamente de inspectie, masurare si incercare din cadrul compartimentului si din sectia de productie;

·       Inspecteaza materialele care intra in procesul de productie si marcajele acestora, in conformitate cu tehnologia de fabricatie si standardele interne de calitate;

·       Inspecteaza produsele pe tot parcursul procesului de fabricatie si completeaza intreaga gama de fise de masuratori;

·       Colecteaza si arhiveaza toate fisele de masuratori de pe tot parcursul executiei produselor;

·       La orice neindeplinire a standardelor interne de calitate si / sau a tehnologiei de fabricatie va intocmi liste de neconformitati;

·       Se informeaza permanent si isi insuseste gama de produse fabricate de societate, parametrii de fabricaţie, materiile prime şi materialele care intra in procesul de fabricatie si etichetele de insotire a produselor fabricate.

Se ofera:

·       Program de L-V de la 06-14:00 cu posibilitate de ore suplimentare platite aferent;

·       Salariul 4500 lei NET ;

·       Tichete de masa in valoare de 30 lei/zi;

·       Se asigura transport pe o ruta desemnata, deplasarea pana la/de la aceasta, sau se  deconteaza abonament transport local: 80 lei, sau daca angajatul este din alta localitate,contravaloarea abonamentului de transport pana in Oradea;

Contract de munca pe perioada nedeterminata;

Controlor tehnic calitate (CTC) cv@publiceuroconsulting.ro